20 Mayıs 2024 - 12 Zi'l-ka'de 1445 Pazartesi

ANA SAYFA | SURELER  | AYET KARŞILAŞTIRMA |KUR'AN'DA ARA! |FİHRİST | DOWNLOAD | MOBİL
Kullanıcı : Şifre :   Şifremi Unuttum    KAYDOL
Harfler
أ
ب
ت
ث
ج
ح
خ
د
ذ
ر
ز
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
غ
ف
ق
ك
ل
م
ن
ه
و
ي

اَلْمُفْرَدَاتُ فِي غَرِيبِ اْلقُرْآنِ
el-Mufredât

   "Râğıb el-Isfahânî" tarafından hazırlanan "el-Müfredât", Kur'an kavramlarının kök halleri itibara alınarak açıklanmış, keimelerin ihtiva edebileceği tüm manaları örneklerle verilerek en anlaşılır şekilde izah edilmiştir. Kur'an'ı anlamada mutlaka başvurulacak çok değerli eserlerdendir.

   Eser'in farklı Türkçe tercümeleri olmakla birlikte sitemizde Prof. Dr. Abdulbaki GÜNEŞ ve Prof. Dr. Mehmet YOLCU tarafından tercüme edilerek yayınlanan nüsha kullanılmıştır. Eserin tercümesini takdir makamında değiliz. Ancak çok emek sarfedilerek, sadece tercüme ile iktifa edilmeyip metin içerisinde geçen şiir, ifade ve deyimlerin ilgili bağlamlarına oturtulması için özel bir gayret gösterildiği âşikârdır. Eseri yayınlamak üzere izinlerini talep ettiğimiz değerli hocalarımız bu talebimize muvafakat ederek gösterdikleri âlicenablık ile bizi ziyadesiyle memnun ettiler. Allah onlardan razı olsun.

   Titiz bir çalışma yapmaya özel bir gayret sarf etsek de basılı eseri veritabanı haline dönüştürmek sırasında hatalarımız olabileceğini peşinen kabul ediyoruz. Hata veya noksan görülürse düzeltilmek üzere bize bildirilmesinden memnun oluruz. Bu çalışmamızın istifadeye mazhar olmasını Cenab-ı Hak'dan hasseten diliyoruz.


Designed by ÖFK
En iyi 1024 x 768 pikselde görüntülenir.